Amazon.com Perakendecileri Nasıl Etkiler?

Amazon.com Perakendecileri Nasıl Etkiler?

Amazon.com Perakendecileri Nasıl Etkiler?

Yurtdışından internet alışverişi denildiğinde ilk akla gelen alışveriş sitesi, amazon.com adresi olmaktadır. Amazon.com adresi üzerinden dünyadan en kaliteli marka ürünleri uygun fiyatlar ile satın almak ve avantajlı kampanyalardan yararlanmak mümkündür. Türkiye’den de büyük oranda müşterisi bulunan Amazon.com sitesinde, yüzlerce ürün sergilenmekte ve kargo yöntemi ile ürün teslimatları güvenilir olarak yapılmaktadır. Amazon.com bir e ticaret firmasıdır. İnternet üzerinden, farklı ülkelerden, farklı ürünleri bünyesinde barındıran bu site, piyasadan daha ayrıcalıklı ve piyasada kolay bulunamayan ürünleri satışa sunmaktadır. Amazon.com adresi ile piyasada ürün satan perakendeci mağazalar fazla benzerlik taşımadığından, Amazon.com adresi perakendeci mağazaları olumsuz olarak etkilememektedir.

Amazon.com İle Perakendeci Mağazalar Arasındaki Farklılıklar

Amazon.com adresi, dünya ülkelerinde bulunan birçok farklı sektörde ürünü, internet ortamında satışa sunan bir e ticaret firmasıdır. Perakendeci mağazalar ise, kendi nam ve hesaplarına açtıkları mağazalarda belirli ürünleri, kâr marjı ile satan büyük veya küçük işletmelerdir. Amazon.com sitesinden alışveriş sonrasında ürünlerin müşteriye ulaşması için bir kaç gün geçmesi gerekirken, perakendeci mağazalardan alışveriş yapan kişiler, satın almış oldukları ürünlere hemen sahip olup, kullanmaya başlarlar. Amazon.com adresindeki ürün çeşitliliğinde sınır yokken, perakendeci mağazalardaki ürünler sınırlıdır.

Perakendeci Mağazalardan Alışveriş Yapmak

Ürüne kolay ulaşım sağlanması açısından, perakendeci mağazalardan alışveriş yapmak kazançlı bir iştir. Ancak perakendecilerde genellikle aynı çeşit ve modelde ürünler bulunması alıcı için rağbetini kaybedebilir. Amazon.com adresinden alışverişin en avantajlı yanı, çok fazla model, sektör ve marka bulunmasıdır.

Amazon.com Adresinden Alışveriş Yapmak

Amazon.com internet mağazasında bulunan birçok ürün, piyasadaki mağazalarda bulunmaz. Bunun sebebi ise amazon.com adresinden ürün seçerken dünya ülkelerindeki tüm vitrinlerin ulaşılabilir olmasıdır. Başka bir deyişle amazon.com sitesinde ürün sınırlaması yoktur. Perakende mağazalar ise ayrı ayrı kulvarlarda açılmış mağazalardır. Örneğin ayakkabı satın alınabilecek bir perakende mağazasından, gözlük alınamaması veya dekorasyon ürünü alınamaması gibi. Amazon.com adresinin perakendeci mağazalara olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Çünkü amazon.com sitesi müşterileri ile perakendeci mağazaların müşteri kitlesi farklıdır. Ancak amazon.com adresinin varlığı, perakendeci mağazalara marka ürünlerin popülaritesini arttırma yönünden katkı sağlamakta ve sektörlere canlılık kazandırmaktadır.

 

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın