Amazon.com Türkiye’ye Neden Geldi?

Amazon.com Türkiye'ye Neden Geldi?

Amazon.com Türkiye’ye Neden Geldi?

Türkiye’nin internet mağazalarından alışverişe tam manasıyla yöneldiği son günlerde, amazon.com adresi de Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Amazon.com uluslararası alanda internet mağazacılığında bir numaralı şirket olmasına karşın, Türkiye’den de yoğun bir müşteri potansiyeline sahip bulunuyor. Müşterilerin ağırlık verdiği ürünlere göre site Türk müşteri kitlesinin eksiklerini ve ihtiyaç duyduğu ürünleri, müşterilerine öneriyor.

Türkiye’de kurulmasının nedenini ise Türkiye’nin farklı kültürel değerlere sahip olan üretim ve faaliyetlerinin bulunması oluşturuyor. Bu sebeple Türkiye’yi bir pazar haline getirme düşüncesi bulunuyor. Amazon.com sitesinin içeriği ayrıntılı olarak incelendiğinde, dünyada bulunan farklı ülkelerdeki marka ürünlere yer verdiği gibi sıra dışı ürünlere de yer verildiği görülüyor. Türkiye’de bulunan işletmeler ve sektörler göz önünde bulundurulduğunda amazon.com site içeriğine, Türklere özel birçok farklı türde ürün oluşturulabilir. Türkiye’de kurulma ve bu kuruluşu kamuoyuna duyurmalarına bakıldığında; Amazon.com sitesi yöneticilerinin bu konuları net olarak değerlendirdikleri ve Türkiye’nin ürünlerini yurt dışında tanıtma düşüncesi içinde oldukları sonucuna varılabilmektedir.

Türk Ürünleri Uluslararası Platformlarda Satılabilir mi?

Gelişmelerin takibi, araştırma geliştirme faaliyetleri ve ürün kalitesine göre değerlendirildiğinde, Türk üreticilerinin ürünleri de yurt dışı pazarlarında satılabilir. Amazon.com sitesi bu atılımı yaparken, Türk üreticilerinin ürünlerinden yararlanmayı ve onlara özel bir pazar oluşturmayı hedeflemiş olabilir.

Amazon.com Sitesinin Türkiye’ye Gelmesinin Nedeni

Türkiye amazon.com adresinden alışveriş yapan önemli bir kesime sahipken, amazon.com adresinin Türkiye’ye gelmesi bazı kesimler tarafından, sebebi merak edilen bir konu haline geldi. Amazon.com sitesi, dünyadan bir çok markayı satan, gelişmiş bir internet e ticaret mağazası. Ancak site içeriğinde müşteri yorumlarına da yer veriyor. Müşteri yorumlarının büyük bir bölümünü memnuniyet oluştururken bir kısmını ise ürün teslimat konusu oluşturuyor. Amazon.com sitesi müşterilerine kolay ulaşım sağlamak için Türkiye’ye geldi. Ayrıca gümrük vergisi gibi detaylarla da zaman kaybetmeden kolaylıkla ve kısa sürede müşterilerine ulaşabiliyor.

Amazon.com Sitesi Türkiye’de Neler Yapabilir?

Amazon.com sitesinin, Türkiye’de alışveriş platformu üzerinden satış yapmaya devam edeceği biliniyor. Aynı zamanda sitesi üzerinde bulunan birbirinden çarpıcı ve egzotik ürünlerine Türk ürünlerini de dahil edeceği düşünülüyor.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın