Avukatlı İcralık Olanlarla Kredi Veren Bankalar

Avukatlı İcralık Olanlarla Kredi Veren Bankalar

Avukatlı İcralık Olanlarla Kredi Veren Bankalar

Kredi borçları yüzünden avukatlık olan kişilerin ve sonrasında icraya verilen kişiler, kara listeye alındığı için tekrardan kredi kullanamaz. Ancak son zamanlarda artan kredi teşvikleri kapsamında, bu durumdaki kişilerin de kredi çekebilmesi mümkün hale gelmiştir. Belirli kredi başvuru türlerinde, bankaların kara listeye aldığı kişilerin de kredi kullanabilmesi mümkündür.

Avukatlık İcralık Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Hakkında icra kararı alınan ya da avukatlık olan kişiler, bankaların en güvensiz gördüğü gruptur. Bu kişilerin kredi notu genel olarak en riskli olarak adlandırılan kredi puanı aralığında yer alır. Bu kişiler ipotekli ya da kefilli kredi başvurularını kullanarak kredi çekebilir. Ancak her şekilde gerekli inisiyatiflerin bankanın elinde olduğunu belirtmek gerekir. Yani banka uygun görmediği sürece sizlere kredi kullandırmayacaktır. Bu aşamada bankaya karşı ikna edici davranabilmek son derece önemi olacaktır.

İpotekli Kredi Başvurusu

Kara listeye alınan bir kişi, geri ödeme konusunda güvensiz görüldüğü için kredi kullanamaz. Bu konuda en garanti yol ise ipotekli kredi başvurusudur. Bu kredi türünde üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulü bankaya ipotek etmiş olursunuz. Böylece borcun geri ödeme riski ortadan kalkmış olur. Bankaya ödeme yapılmasa bile, ilgili gayrimenkulün satışı yapılır ve borcun tutarı tahsil edilir. Bu bakımdan bankaların en güvenilir gördüğü başvuru türü, ipotekli başvurulardır.

Kefilli Kredi Başvurusu

İpotekli başvurularda olduğu gibi, kefilli kredi başvurusuyla da kredi kullanabilmek mümkündür. Borcunuz dolayısıyla icralık duruma geldiyseniz, kefilli başvuru yaparak tekrardan kredi çekebilirsiniz. Düzenli geliri olan bir kişiyi bankaya kefil gösterdiğiniz zaman başvurunuz alınır ve krediniz sizlere ödenir. Kredinin aylık vadelerinde herhangi bir gecikme olduğu zamanlarda ise, gerekli ücreti kefil olan kişi öder.

 

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın