Ek Hesap Limitini Düşürme, Yükseltme İşlemi

Ek Hesap Limitini Düşürme, Yükseltme İşlemi

Ek Hesap Limitini Düşürme, Yükseltme İşlemi

Ek hesap limitleri para harcamanın çok fazla miktarlara ulaştığı günlerde kurtarıcılık görevi üstlenirler. Ancak limit olarak kişinin ödeyebileceği miktarlardan çok daha fazla olan ek hesaplar bazen müşterileri zorlayabiliyor. Bu tür zorluklar yaşamamak için müşterilerin atabileceği bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar ise oldukça basit adımlardan oluşuyor. Ek hesap limitinin olduğu bankaya yazı yazıp imza atarak başvuruda bulunarak hesap limiti düşürülebiliyor. En çok kredi kartlarını düzenli kullanan müşterilere açılan bu ek hesaplar düzgün kullanıldığında yararlı olmak ile birlikte şartlar zorlandığında zararlı olabiliyor. Bu da bankaya limit düşürme talebini iletmeyi mantıklı kılıyor. Bankalardan ayrıca limitinin yeterli olmadığını düşünen müşteriler için ek hesap limiti yükseltme işlemleri de yapılabiliyor.

Limit Yükseltmek İçin Yapılan İşlemler

İnsanların kullanmakta olduğu ek limit hesaplarını azaltmak için bazı adımları uygulamaları gerekiyor. Bu adım ise bizzat bankaya başvurarak limitin azaltılmasını sağlamak oluyor. Limit yükseltimi yapmak için ise başka adımlar atmak gerekiyor. Bankalar limitler hakkında işlem yaparlar iken kişilerin gayrimenkullerinin durumu, aylık gelir oranları ya da bankalara olan borçlarının durumu ve ödeme durumları gibi bazı noktalara bakıyorlar. Bu yüzden kişinin bankaya olan borçlarını düzgün ödemesi ve gayrimenkullerinin değerinin borçlarından daha yüksek olması gerekiyor. Bu şartları sağlayan müşteriler bankaya başvurarak ek limitlerinin yükseltilmesi için başvuruda bulunabiliyorlar.

Banka Hesap Limitini Yükseltmek Zorunda Mıdır?

Bankalar müşterilerinin gelir durumlarına göre ek hesap limitlerini yükseltme başvurularını değerlendirirler. Ancak bankalar ek hesap limitlerini yükseltmeme hakkını saklı tutarlar.

Hesap Limitlerinin Alçaltılması Müşteri Puanını Etkiler Mi?

Ek hesap limitlerinin fazla olması kişileri maddi olarak zorladığı için müşteriler bu hesapları istedikleri zaman düşürebilirler. Bu ek hesap limiti düşürme işlemlerinin yapılması müşteri kredi puanını etkilemez.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın