Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Biriken kredi kartı borçları için bankalar taksitlendirme kolaylığı sağlayarak borçların ödenmesini mümkün hale getirir. Borçlarınızı yapılandırmaya soktuğunuz zaman aylık belirli vadeler halinde ödeyebilirsiniz. Kredi kartını aldığınız bankaya başvuru yaparak borcu yapılandırmaya sokabilirsiniz. Ancak bu süreçte belirli şartlar ve uygulamanız gereken işlemler olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları Nelerdir?

Kredi kartı borçlarını taksitlendirme hususunda kişilerde aranan en temel şart, kredi sicilidir. Yapılandırma talebinde bulunan kişinin kredi puanının riskli seviyelerde olmaması, kara listeye girmemiş olması ve bankalardan kırmızı kalem yememiş olması gerekir. Sicilinde bu tarz bir bozukluk olan kişiler geri ödemede sorunlu görüldüğü için yapılandırma talebi dikkate alınmaz. Bunun yanı sıra kişilerin ikna edici davranmaları da gerekecektir. Zira bankalar, geri ödeme konusunda istekli olduğunuzu görmediği sürece yapılandırma talebini dikkate almayacaktır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Başvurusu Nereye Yapılır?

Kredi kartı almak isteyen vatandaşlar, banka şubelerinin yanı sıra mobil ve internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabiliyor. Ancak kredi kartı borçlarını taksitlendirmek için başvuruları yalnızca şubelerden yapabilirsiniz. Bankalar bu durumdaki kişileri doğrudan şubelere davet eder ve birinci elden kişilerin geri ödemede istekli olup olmadığını değerlendirir. Bu aşamada kişiler yeteri kadar teminat sunabilirse, taksitlendirme başvurusu olumlu sonuçlanır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirmesi Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı borçlarını taksitlendirme yapan bir kişinin aylık vadeleri düzenli olarak ödemesi gerekir. Zira aylık vadeler ödenmediği anda bankalar yasal süreleri beklemeden işlem yapabilir. Normal borç kanunlarında işlem yapabilmek için en az 90 gün boyunca ödeme yapılmamış olması gerektiği belirtilir. Ancak yapılandırma durumlarında borcu geciktirdiğiniz ilk ayda avukatlık olabilirsiniz. Banka bu süreçte direkt olarak yasal takip başlatır ve haciz uygular.

Benzer Haberler

One Thought to “Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?”

  1. LOAN OFFICE

    Acil durum kredisine mi ihtiyacınız var? eğer evet ise, lütfen bu e-postayı arayın: finance_institute2015@outlook.com
    % 3 faiz oranıyla kredi veriyoruz, şimdi e-posta adresimize ulaşın

Bir Cevap Yazın