McKinsey Türkiye İçin Neden Seçildi?

McKinsey Türkiye İçin Neden Seçildi?

McKinsey Türkiye İçin Neden Seçildi?

Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, yeni program içerisinde yer alan Maliye ve Dönüşüm Ofisi adına bir uluslararası yönetim şirketi olan McKinsey ile çalışma yapacaklarını dile getirdi.

McKinsey Nasıl Bir Şirkettir?

McKinsey & Company, dünyaca ün kazanmış şirketlere, sivil toplum kuruluşlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, kar amacı bulunmayan kuruluşlara hizmet sunan bir danışmanlık firmasıdır. Önemli misyonları arasında müşteri enformansın da uzun süren gelişmeler sağlamak olan şirkette, 9000’in üzerinde danışman ve ortalama 2000 bilgi ve araştırma profesyoneli bulunmaktadır. Şirketin 60 adetin üzerinde ülkede ofisi bulunmaktadır ve ofislerinde 130 farklı dilden çalışan mevcuttur.

Şirketin Türkiye’de Yapmış Olduğu Faaliyetler Neler?

McKinsey şirketi, 1980 yılının ortalarında Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne yapmış olduğu başvurunun şekil almasına yardım etmiştir. 2000’li yılların başlarında ise, İstanbul Ofisi’ndeki kadro sayısı 30’a ulaşmış ve Türkiye’deki otomotiv sektörünü iyileştirmekten, en karlı olan bankanın genişleme politikasının yürütülmesine, Türkiye’de bulunan en büyük televizyon üreticisinin yapılandırılma işleminden, grup şirketlerdeki kurumsal yönetime kadar projeleri çeşitlilik göstermiştir.

McKinsey şirketinin İstanbul ofisi 1995 yılında kurulmuştur. McKinsey şirketi, Türkiye’de faaliyette bulunan ilk yönetim danışmanlığı şirketidir. Şirketin hizmet verdiği sektörler arasında, finans hizmetleri, telekomünikasyon, kamu sektör ve grup şirketleri gibi sektörler yer almaktadır.

Bütün Dünyaya Hizmet Sunuyorlar

McKinsey şirketi, global yapısı ile dikkat çekmektedir. Ortalama %35 Amerika’da, %40 Avrupa’da, %15 Asya Pasifik’te ve %10 Afrika ve Orta Doğu’da bulunuyor. Kamu ve özel kuruluşlara ve sosyal kuruluşlara hizmet sunmaktadır. Belirli bir sahibi bulunmayan McKinsey, Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’da 1400’ün üzerinde ortağı bulunan kuruluş, kolektif bir yapıdan oluşmasıyla dikkat çekmektedir.

2003 yılı itibariyle, İtalya, Atina ve Tel Aviv ofisleri ile yapılan ortaklıklar ile ortak başarıları temel alıp bölgede bulunan müşterilere destek sağlayarak, hem danışmanlara hem de müşterilere destek ve rehberlik hizmeti sunulmuştur. İstanbul ofisi, 2014 yılından itibaren çok daha geniş bir bölgeye bağlanmış olsa da Akdeniz Bloğu’ndan ayrılmış bulunmaktadır. Şirket birçok ülkeye verdiği başarılı hizmetler ile göze çarpmaktadır.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın