Ziraat Bankası BAĞKUR Kredisi

Ziraat Bankası BAĞKUR Kredisi

Ziraat Bankası BAĞKUR Kredisi

BAĞKUR’a bağlı olan kişilerin emekli olabilmesi için sigorta primlerini düzenli olarak ödemesi gerekmektedir. Fakat insanlar farklı nedenlerden dolayı bu primleri ödeyememekte ve bunlar da birikmektedir. Emekli olabilmek için diğer şartlar sağlansa dahi bu borçlardan dolayı emekli olamayanlar için Ziraat Bankası tarafından kredi verilmektedir. Ziraat Bankası BAĞKUR kredisi adı ile bilinen uygulama sayesinde insanlar borçlarını ödeyerek emekli olabilme fırsatına sahip olmaktadır.

Ziraat Bankası BAĞKUR Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ziraat Bankası tarafından verilen bu kredi, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yapılan anlaşmanın sonucunda verilmeye başlandı.

Yapılan protokol sonrası ilk olarak 31 Mayıs 2018 tarihinde uygulamaya başlanan kampanyada, Ziraat Bankası çok uygun faiz oranları ile borcu olanlara kredi vermektedir. Banka tarafından verilen kredilerin faizi %1,28’dir ve bu oran birçok bankanın vermiş olduğu ihtiyaç kredisinden çok daha caziptir. Ayrıca bu krediyi kullanan kişilerden kredi tahsis ücreti de alınmamaktadır.

Ziraat Bankası BAĞKUR kredisi için belirlenen vade ise 60 aya kadardır. Kredinin taksitleri, bağlanacak olan emekli maaşından alınacaktır. Böylece ödeme noktasında insanlar herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

Ziraat Bankası BAĞKUR Kredisi Şartları

Ziraat Bankası tarafından verilen bu krediden yalnızca BAĞKUR’a bağlı olan kişiler yararlanabilir. Farklı kişilerin aynı koşullarda kredi kullanması mümkün değildir. Bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor.

Banka tarafından verilen bu krediden BAĞKUR’a borcu olan herkes yararlanamıyor. Bu kampanya yalnızca emeklilik hakkı elde eden kişiler içindir. Dolayısıyla da borcu olan fakat emekliliği hak etmemiş kişilerin kredi başvurusu reddedilecektir. Ayrıca askerlik ve doğum borçlanması yaparak emekli olacak kişiler de söz konusu krediden yararlanabilir.

Ziraat Bankası Tarafından Emeklilere Sağlanan Diğer Kolaylıklar

Ziraat Bankası BAĞKUR kredisi sayesinde kişiler hem borcundan kurtulmakta hem de emekli olmaktadır. Banka tarafından sağlanan bu kolaylığın dışında emekliler için farklı uygulamaları da vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Emekli maaşı için hesap işletim ücretinin ödenmemesi
  • Diğer kredilerde de cazip faiz oranları
  • 450 TL’ye kadar promosyon alma fırsatı
  • ATM’lerden çekilebilen para tutarının arttırılması

Bu fırsatlardan yararlanmak isteyenlerin emekli maaşlarını Ziraat Bankasına taşıması gerekiyor.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın